Центар за зелену економију Универзитета у Крагујевцу одржао је панел дискусију под називом „Извештавање о одрживом развоју у функцији декарбонизације пословања и одговорног управљања отпадом и отпадном енергијом“ на Економском факултету у уторак, 30. јануара 2024. године. Догађај је отворио др Дејан Јовановић, ванредни професор Економског факултета и управник Центра. На самом почетку, управник Центра за зелену економију Универзитета у Крагујевцу се захвалио Немачкој међународној ораганизацији за сарадњу (ГИЗ), Привредној комори Србији, Економском факултету, Фкултету инжењерских наука, Клубу за рачуноводство и пословне финансије АКТИВА, предузећу Трнава промет и Права прича који су подржали реализацију овог догађаја. Присутне су поздравили проректор проф. др Владимир Ранковић испред Универзитета, Johanna Wohlmeyer испред ГИЗ-а, и Саша Ћурчић, испред Регионалне привредне коморе Крагујевац.
Панел дискусија је била подељена у две тематске целине: Декарбонизација пословања и извештавање о одрживости – изазов за рачуноводствену професију (Панел 1) и Одговорно управљање отпадом и отпадном енергијом у контексту циркуларне економије (Панел 2). На Панелу 1 излагачи су били представници компанија Ernst&Young Србија, Форума за одговорно пословање, Смарт колектива, е:Одраз и Босис Ваљево. На Панелу 2 излагачи су били представници ЈКП Шумадија, компаније TTI Group d.o.o. Београд и Факултета инжењерских наука Крагујевац. На панелу је било речи о изазовима са којима се сусрећу компаније приликом конципирања извештаја о одрживом развоју (нефинансијских извештаја), ESG перформансама, проблемима обрачуна карбонског отиска, CBAM и проблемима у конципирању извештаја, ревизији нефинасијских извештаја, начинима за развој и имплементацију стратегије ефикасног управљања отпадом и отпадном енергијом, као и о томе шта је то што компаније очекује у наредном периоду. Учесници панела су експерти у области циркуларне економије, нефинансијског извештавања и управљања отпадом.
Догађај је окупио представнике представнике бројних компанија које се суочавају са изазовима у процесу зелене трансформације и прилагођавању пословања у складу са циљевима одрживог развоја, академске заједнице, Привредне коморе Србије, студенте. Панел је организован као део пројекта који финансира Немачка организација за међународну сарадњу – ГИЗ.